Ciekawostki na temat odpływu liniowego

Choć wydawać by się mogło, że odpływ liniowy jest czymś nowym w wyposażeniach łazienki, okazuje się, że to rozwiązanie stosuje się od lat. Najprostszą formą tego rodzaju rozwiązania były kratki odpływowe, które można spotkać w publicznych prysznicach. Dlaczego zatem tego rozwiązania nie stosowano także w prywatnych domach? Okazuje się, że producenci kabin prysznicowych z brodzikami wypromowali je na tyle, że to one zdominowały rynek pod koniec lat 90-tych i na początku XXI wieku. Na szczęście, od kilku lat odpływy liniowe wracają do łask i można je spotkać w coraz większej ilości polskich domów.

Jak skonstruowany jest odpływ liniowy? Jest to podłużna rynna, która dzięki syfonowi połączona jest z rurami odpływowymi. Dlaczego takie rozwiązanie wygląda dobrze? Ponieważ cała rynna nakryta jest od góry przepuszczającą wodę, elegancką obudową, która nie tylko spełnia funkcję odpływową, ale również, a może przede wszystkim designerską. Co więcej, rynna wpuszczona jest w posadzkę, dzięki czemu nie wystaje ponad płytki, tworząc z nimi jednolitą całość.

Dlaczego warto zastosować odpływ liniowy?

Pierwszym i najważniejszym aspektem zastosowania tego rozwiązania jest z pewnością wygoda. Płaska posadzka to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Odpływ liniowy sprawia, że nie trzeba przechodzić przez żadne progi, które mogą być niezwykle uciążliwe.

Łatwa aranżacja to kolejna kwestia, która powinna przekonać Was do zastosowania tego rozwiązania. Okazuje się, że prysznic z odpływem liniowym nie potrzebuje żadnych dodatkowych ścianek działowych. Wystarczy zamontować go w podłodze, założyć specjalną szybę oddzielającą prysznic od reszty łazienki i ten jest gotowy do użytku. Warto pamiętać o tym, że może być połączony praktycznie z każdym stylem – począwszy od klasycznego, poprzez nowoczesny, skończywszy na eklektycznym.