Mocowanie półki łazienkowej nie musi być trudne – poradnik – część I

Miejsce do przechowywania to kluczowy problem w każdej łazience. Mały metraż, dużo kosmetyków – jak to wszystko pogodzić ze sobą? Duże szafki i regały absolutnie nie wchodzą w grę, dlatego trzeba radzić sobie inaczej. Z pomocą może przyjść szklana półka do łazienki, którą można zamontować pod lustrem. Jednak nie tylko ona sprawdzi się w pokoju kąpielowym.

Jeśli macie odrobinę zapału i wnętrzarskiego zacięcia, możecie również zamontować inne półki, na których poukładacie najpotrzebniejsze rzeczy. Nie tylko w ten sposób utrzymacie porządek, ale również nadacie łazience niebywałego charakteru, który sprawi, że ta będzie niezwykle oryginalna. Zastanawiacie się teraz, w jaki sposób zamontować półki, aby nie zniszczyć położonej glazury oraz żeby zadanie to nie okazało się dla Was zbyt trudne? Poniżej podajemy kilka możliwości

Haki i wsporniki – wciąż najczęściej wykorzystywana metoda

Wciąż najczęściej wykorzystywanymi metodami montowania półek, bez względu na to, czy robimy to w łazience, czy w innym pomieszczeniu są wsporniki i haki. Te pierwsze najpierw montuje się do ściany, później do półki. Wystarczy dobra wkrętarka, odpowiednie wiertła, a zadanie to zostanie wykonane w kilka chwil. Jeśli chcecie, aby półka nabrała charakteru, wybierzcie ozdobne wsporniki, które nie tylko spełnią swoje zadanie, ale nadadzą wnętrzu oryginalnego charakteru. Dobierzcie je do innych ciekawych elementów Waszej łazienki.

Jeśli nie przemawiają do Was wsporniki, możecie zawsze użyć haczyków. Wystarczy w ścianie, przy użyciu wiertarki lub wiertarko-wkrętarki, wywiercić otwory, umieścić w nich kołki, w których zawisną haki. Należy jednak pamiętać, że ten sposób jest znacznie mniej polecany, ponieważ nie nadaje się za bardzo do dużych obciążeń.

Zanim jednak zabierzecie się za jakikolwiek montaż, pamiętajcie, aby w sklepie budowlanym nabyć specjalny typ wiertła, które nie będzie miało problemu, aby wywiercić dziurę w płytce, co więcej – dzięki specjalnej budowie nie zniszczy jej, jak może stać się w momencie, kiedy użyjecie tradycyjnych wierteł, nie przystosowanych do gresu.