Mocowanie półki łazienkowej nie musi być trudne – poradnik – część II

W poprzedniej części omówiliśmy, jak przymocować półkę w łazience za pomocą wsporników lub haczyków. Zapewne zdajecie sobie sprawę z tego, że nie są to jedyne sposoby. Obecnie, w dobie minimalizmu, wiele osób poszukuje sposobów, które sprawią, że mocowanie nie będzie widoczne dla użytkownika. Dzieje się tak bez względu na to, czy w łazience ma zawisnąć półka szklana do łazienki, czy element wykonany z drewna lub innego tworzywa. Zachęcamy zatem do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, gdzie dowiecie się, jak w inny sposób, niż tradycyjny, zamontować półkę w łazience.

Niewidoczne dla oczu

Elementy konstrukcyjne nie zawsze prezentują się dobrze. Idąc tym tropem, wielu producentów tworzy półki, które montuje się tak, aby nie były one widoczne. Dzięki temu całość wygląda jeszcze bardziej estetycznie.

Pamiętajcie jednak, że powyższe rozwiązanie może przynieść Wam podczas montażu wiele kłopotów. Przede wszystkim, jeśli chcecie, aby półka utrzymała określony ciężar, powinna być odpowiedniej grubości. Poza tym, jej montaż wcale nie okazuje się taki prosty, jakby się wydawało. Musicie mieć na uwadze, że w tym wypadku będziecie potrzebować specjalnego zestawu kotew chemicznych.
Jak zamontować półkę do ściany? Pręty gwintowane, które znajdziecie w komplecie trzeba wkręcić do deski na określoną głębokość. Najczęściej jest to ok. 5 cm. Ich ilość uzależniona będzie od długości półki. przyjmuje się, że na 1 metr długości, powinniście wkręcić cztery takie pręty. Przyszedł czas na otwory w ścianach. Dokładnie zaznaczcie na płytce, w którym miejscu mają się znajdować. Wywierćcie otwory specjalnym wiertłem do płytek lub gresu (wspominaliśmy o tym w poprzednim artykule) i umieśćcie w nich specjalne koszyki do kotew chemicznych. Teraz, przy użyciu specjalnego mieszacza, należy połączyć ze sobą składniki kotwy i wypełnić tak powstałym klejem otwory w ścianie do ¾ ich długości. Następnie nakładamy półkę i dobijamy ją do ściany gumowym młotkiem. Pozostaje poczekać, aż klej zwiąże i wyschnie, wówczas półka jest gotowa do użytku.