Od czego zacząć projektowanie łazienki?

Często ze względu na małe rozmiary, łazienka traktowana jest nieco po macoszemu na etapie projektowania i aranżacji np. nowego mieszkania. Tymczasem okazuje się, że warto poświęcić nieco czasu, aby urządzić ją w taki sposób, aby przebywanie tam nastrajało nas pozytywnie od samego rana. Jak to zrobić?

Zacznij od wstępnego projektu

Wiele osób popełnia błąd i bierze się za kupowanie mebli, czy wyposażenia łazienki, bez sprecyzowanego planu na aranżację. W efekcie wydają pieniądze na często niedopasowane meble, które są niekiedy zbyt duże, a pamiętajmy, że niewielkie powierzchnie stosunkowo łatwo jest „zagracić”.

Dlatego polecamy najpierw zastanowić się, czy w łazience ma stać np. wanna owalna 170, czy może pasuje tam inny kształt, bo wymiary pomieszczenia nie pozwalają na takie, czy inne rozwiązanie. To wszystko są kluczowe kwestie, które warto rozważyć już na etapie planowania. Oczywiście pamiętamy, aby najpierw zmierzyć łazienkę, bo to potem mocno pomaga opracować spójny plan aranżacji.

Gdzie szukasz inspiracji do projektowania łazienki?

Obecnie nie ma większych problemów z tym, aby chociażby w internecie znaleźć setki ciekawych inspiracji i zdjęć łazienek. Nie chodzi o to, aby je dosłownie kopiować, ale mieć jakiś punkt wyjścia do własnego projektu. Natomiast, jeśli nie czujesz się na siłach, to zawsze możesz skorzystać z propozycji profesjonalisty, który przygotuje dla Ciebie kompleksowy projekt łazienki od podstaw.