Wybór deski sedesowej nie musi być trudny

Nie ulega żadnej wątpliwości, że to deska sedesowa jest odpowiedzialna za komfort korzystania z toalety. Oznacza to, że wybierając sedes, musicie zwrócić szczególną uwagę właśnie na ten element. Dlatego też tak ważne jest, abyście deski nie wybierali przypadkowo, a dokładnie zastanowili się nad egzemplarzem, który ma pojawić się w Waszych łazienkach. Wielu powie – przecież wybór jest prosty. Czy aby na pewno? Dziś chcemy przedstawić Wam aspekty, na które koniecznie musicie zwrócić uwagę, jeśli chcecie być zadowoleni z toalety, z której będziecie korzystać wiele lat.

Wymiar deski – podstawa udanych zakupów

Choć niektórym może to wydać się śmieszne, najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie obrysu toalety na dużej kartce lub kartonie. Jeśli ten sposób nie przypadł Wam do gustu, nie pozostaje nam nic innego, jak wytłumaczyć Wam, w jaki sposób należy zmierzyć deskę sedesową, aby ta była idealnie dopasowana.

Pierwszą z rzeczy, na którą musimy zwrócić szczególną uwagę jest rozstaw mocowań. Choć na rynku można dostać deski z uniwersalnymi mocowaniami, które teoretycznie powinny pasować do każdego sedesu, okazuje się, że w rzeczywistości tak nie jest. Dlatego też, aby nie mieć problemu z zamocowaniem zakupionego produktu do sedesu, pamiętajcie, żeby zmierzyć odległość między krawędziami otworów, w których mocowane będą zawiasy. Tylko wtedy będziecie mieć pewność, że rozstaw zawiasów jest odpowiedni.

Kolejnymi parametrami, na które musimy zwrócić uwagę są długość i szerokość deski klozetowej. Pierwszy z tych parametrów mierzymy od końca zawiasu, a nie deski. Przyglądając się poszczególnym modelom, śmiało można stwierdzić, że wiele zawiasów jest dekoracyjnych, jeśli zatem zmierzymy całość deski, te mogą nie pasować do otworów, jak również deska za nimi może nie zmieścić się na sedes. Szerokość, o której również wspominaliśmy to bardzo ważny parametr, którego absolutnie nie można pominąć. Nie chodzi tutaj jedynie o zmniejszenie komfortu użytkowania, ale również o samą żywotność produktu. Okazuje się, że jeśli ta będzie za duża, nie da się jej prawidłowo użytkować, ponieważ ciężar nie będzie równomiernie rozkładany.