Profesjonalny pojemnik na mydło w płynie – dlaczego warto go mieć w swoim domu?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że tradycyjne mydła w kostce są coraz rzadziej wykorzystywane. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z powodów z pewnością jest fakt, że te, nawet jeśli odkładane są na mydelniczkę, bardzo często pozostawiają na umywalce brzydkie plamy, które trudno usunąć. Nie to jednak spowodowało, że coraz rzadziej z nich korzystamy.

Największym problemem zawsze była higiena. Kilka osób, które dotyka tego samego mydła? To jednak nie najlepszy pomysł. Każdy bowiem posiada na skórze rozmaite bakterie, które poprzez używanie jednego mydła, mogą przenieść się na skórę innej osoby. Mając to na uwadze, warto zastanowić się nad używaniem mydła w płynie. Specjalne pojemniki na mydło w płynie, zwane również dozownikami, z pewnością są bezpieczniejsze, niż tradycyjne mydło w kostce. Co powinniście wiedzieć o tym rozwiązaniu, aby móc komfortowo z niego korzystać? Odpowiedzi na zadane pytanie szukajcie w dalszej części tekstu.

Jakiego rodzaju dozowniki można spotkać na rynku?

Jak możecie się spodziewać, producenci tego rozwiązania, szukają sposobów, aby przyciągnąć do siebie jak największą rzeszę klientów. Dlatego też na rynku można spotkać wiele rodzajów dozowników, spośród których wyróżnia się m.in.:

  • manualny – tutaj spotkacie wolnostojące (najczęściej używane w prywatnych łazienkach) i ścienne. Te pierwsze wybierane są najczęściej, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, a co więcej – nie kosztują dużo. Można je również, dzięki mnogości kształtów i kolorów, swobodnie dopasować do każdej łazienki;
  • łokciowy – urządzenie to montuje się na ścianie. Mydło pobiera się przy użyciu specjalnej dźwigni, którą naciska się łokciem. Dzięki temu do aplikacji kosmetyku nie trzeba używać rąk.